Ana Sayfa Yazarlar Amerika yargılanmalıdır…

Amerika yargılanmalıdır…

0

ABD Dışişleri Bakanlığının üst düzey danışmanı, falan filanı her neyse, David Fihillips ABD Türkiye’yi NATO’ dan çıkartmayı tartışıyor demiş.

NATO’nun hangi şartlarda kurulduğunu biliyoruz.

Bugün için o yıllardaki tehlike(Sovyet) ortadan kalkmış, bizzat Amerika’nın kendisi dünya için tehlike olmuştur.

Ülkemizin de içinde bulunduğu NATO denilen bela, ABD’nin çıkarlarını dünyaya karşı korumak, Avrupa’nın güvenliğini sağlamak için varlığını sürdürmektedir

Bu güne kadar yıpranmış modası geçmiş harp teçhizatlarını yüksek paralarla bize satmasından başka ne faydası oldu acaba?

Dikkat edersek nerede bir bataklık var, bir zor var Amerika hemen Türkiye’den yardım talep eder, Kore Savaşı gibi, Türk askerini Afganistan’a  göndermesi vb..

Türkiye Amerika’nın her zaman yanında olmuştur.

1950 yılında komünizmin kapitalizme savaş ilanı olarak duyurulan Kore Savaşı’na ABD’den sonra asker gönderen ilk ülke olmuştuk.Savaş sonunda   Rahmetli Ali dayımın da içinde olduğu, gazi olarak döndüğü 5500 askerimizden  721’i şehit olmuş,,2111’i de yaralanmıştı. Üç yıl süren bu kanlı savaşta Mehmet’imiz Ana vatanından binlerce kilometre ötede düşmanla göğüs göğüse kahramanca savaşmıştı.

İngiltere Savunma Bakanı E. Shinwell de Avam Kamarası’ndaki demecinde Türk askerlerinin güç koşullarda savaştığını kabul ediyor ve “Kore’deki Türk Tugayı, son savaşlar esnasında diğer Birleşmiş Milletler kuvvetlerine oranla en güç koşullar altında savaşmış ve buna rağmen vazifesini başarı ile yapmıştır” diyordu.

Türk askerinin gücünü Kurtuluş Savaşımızdan sonra dünyaya ispatlamasının sadece bir örneğidir bu.

***

Karşısındaki gücün farkında olan ABD Türkiye’yi içten parçalamak için elinden geleni yapmaktadır. Pennsylvania’daki imamı kullanarak önce Ergenekon düzmecesi ile TSK yı çökertmek istedi, Kürt- Türk ayırımını denedi olmadı.

Türk askerini Irak bataklığına sürmek isteği olmadı.

Şimdi bir terör örgütü olan PKK yı kullanmaya başladı.

ABD’nin C planı bu olabilir. Zira Abdullah Gül ile yaptığı sözleşme ve ardından Oslo anlaşmaları ile PKK yı kayırmış bugünleri önceden planlamışlardı.

PKK ya lojistik destek sağlaması, ağır silahlar vermesi ve güçlendirmesi bunu açıkça belli etmektedir.

Oysa 1949 yılında ortaya konulan NATO tüzüğünde, üyelerin her birinin bir diğerini ideolojik düşmanlara karşı korumak ile sorumlu tutar.

Müttefikleri olan Türkiye Cumhuriyetine yıllardır çok büyük zararlar veren,  40 bin asker ve sivilin ölümüne sebep olan bir terör örgütüne hangi gerekçe ile destek verirse versin bu bir suçtur.

Amerika Türkiye’ye ihanet etmekte ayrıca suç işlemektedir.

Bu suçtan yargılanmalıdır.

***

ABD Türkiye’ye karşı daima ikiyüzlü davranmıştır.

PKK’ya yardımı Eşref Bitlis paşa tarafından bizzat tespit edilmişti. Eşref Paşa susturulmak için haince helikopteri düşürülerek suikasta kurban edilmişti.

Türkiye’nin Çin’den füze alacağına dair açıklaması ardından ABD ve NATO’nun çok ciddi baskıları sonunda anlaşmadan vazgeçmişti.

Türkiye NATO ilişkilerinde ilk kriz aslında 1964’te çıkan Kıbrıs krizi ile başlamıştır.

ABD başkanı Lyndon B. JOHNSON’un Türkiye başbakanı İsmet İnönü’ye yolladığı mektupta

“Olası bir savaşta Sovyetlerin Türkiye’ye savaş açma olasılığı yüksektir ve bu durumda NATO, Türkiye’ye yardım konusunda isteksiz davranacaktır .”denmişti.

ABD böylece rengini o zamanlarda da belli etmişti.

***

IŞİD’e karşı yapılan hava saldırılarına Erdoğan’ın Esad rejimini de kapsayacak şekilde operasyonların genişletilmesi inadı ile katılmaması ABD yi iyice kızdırmıştır.

TGB li gençlerin ABD’li 3 askerin Sirkeci’de “Yanke Go Home”, “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” sloganlarıyla başlarına çuval geçirmeleri ve bunun tüm dünyada duyulması ABD “in prestijini oldukça kırmıştır.

Bu sembolik eylemin dünyada yankıları sürerken bizde ise bazı kendini bilmezler doğru bulmadıklarını söylediler.

ABD’nin Irak’ı İşgal ettiğinde (4 Temmuz 2003) Irak Süleymaniye’de kurulan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı subaylarımızın bulunduğu karargâha baskın düzenlemişlerdi.

Türk askerlerinin başlarına çuval geçirerek, sorgulanmak üzere Bağdat’a götürmüşler,60 saat sorguya almışlardı. Bu vahim olay için ABD Türkiye’den özür bile dilememişti.

Türk Hükümeti ve şimdi konuşanlar bu utanç verici durum karşısında neden sessiz kalmışlardı?

Amerika kendi askerlerinin yaptıklarını neden kınamamıştı da şimdi feveran ediyor?

Türk subaylarının onurunu inciten bu adi eylemleri hiçbir şekilde mazur görülemez.

Yine hatırlayalım;

Tarih 1 Ekim 1992 – TCG Muavenet muhribi Olayı;

Display Determination isimli NATO tatbikatının dinlenme anında USS Saratoga uçak gemisi tarafından atılan 2 güdümlü roket ile gemimiz vurulmuştu. Yaralılarımız dışında 5 denizcimiz de şehit olmuştu.

Sessiz kala kala tepemize çıkarttık bu Amerika’yı. .

Gençlerimizin ellerine yüreklerine sağlık çok ta iyi yaptılar.

***

Türkiye’deki ABD VE NATO Üslerine baktığımızda burası Türkiye mi, Amerika’nın KOLONİ si mi diyesi geliyor insanın. Adamlar içimize yerleşmişler.

1- Adana – İncirlik Üssü: 1954 yılından bu yana ABD’ye tahsis edilmiş durumda. ABD Hava Kuvvetleri 39. Ana jet üssü burada görev yapıyor. Üs ayrıca NATO deposu olarak da kullanılıyor. Irak’tan kaydırılan Predatörler (insansız hava araçları) de İncirlik’te bulunuyor.

2- Malatya – Kürecik: On yıllarca ABD’nin radar üssü olarak kullandığı üs, şimdi NATO’nun füze kalkanı projesi kapsamında radar üssü olarak kullanılıyor.

3- İzmir – Çiğli: İzmir Hava Üssü hem ABD hem de NATO’ya tahsis edilmiştir. ABD’nin Avrupa’daki kuvvetlerinin parçasıdır. ABD üste savaş uçakları, füze sistemleri ve 300 personel bulundurmaktadır. ABD’nin 16. hava filosu burada konuşlandırılmıştır. Üs aynı zamanda NATO’nun Türkiye’deki en eski üssüdür. Şu an NATO karargâhı olarak kullanılmaktadır.

4- Afyonkarahisar: Türkiye’nin en büyük NATO’nun ise 2. büyük havaalanıdır. “Ana Jet Bakım Üssü” olarak kullanılmaktadır. Sivil uçuşlara açılması konusundaki çalışmalara NATO’dan izin çıkmamıştır.

5- Şile: Stinger füzelerinin fırlatılması için uluslararası standartlarda bir atış alanıdır.

6- Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı: Irak savaşı sürecinde NATO tarafından getirilen AWACS’lar burada üslenmiştir.

7- Balıkesir 9. Hava Jet Üssü: Bu Üs de 6 adet “vault” denilen füze rampası bulunmaktadır.

8- Muğla Aksaz Deniz Üssü

Ayrıca;

Ankara-Ahlatlıbel, Amasya-Merzifon, Bartın, Çanakkale, Diyarbakır-Eskişehir,İzmir-Bornova,İzmit,Kütahya,Lüleburgaz,Sivas-Şarkışla,İskenderun,Ordu-Perşembe,Rize-Pazar,Erzurum,Van-Pirreşit ve Mardin’de NATO’ya bağlı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezleri (CAOC6) bulunuyor.

Ülkemizin her tarafını sarmış dost görünen bu düşmanlar…

Aslında onlar, bizden, büyümemizden, Türk’ün çelik yürekli askerinden korkmaktadır, blöf yapmaktadırlar.

Hadi sıkıysa bizi çıkartsınlar bakalım… Canımıza minnet.

NATO’nun ikinci en büyük ordusuna sahip olan Türkiye için bugün değersiz müttefik demeye kimsenin hakkı yoktur ve haddi değildir.

Pılılarını, pırtılarını, yankilerini toplayıp defolup gitsinler, biz de bunu istiyoruz zaten.

“Yanke Go Home”…..