Ana Sayfa Yazarlar Diyarbakır kimin yıldızı olacak?

Diyarbakır kimin yıldızı olacak?

0

İnanın sinir sistemlerimiz iyice bozuldu artık. Ülkede bir adam tüm erki eline geçirmiş her istediğini yapıyor.
Bağırıyor, çağırıyor, önüne gelene hakaretler yağdırıyor.
Kedinin ciğerle oynadığı gibi halkla dalga geçiyor.
Allah, kitap diyerek nutuklar atarken mağduru oynuyor, bir kısım cahili böylece kandırıyor.
Bu adamı nasıl durduracağız?
Kahrımdan öleceğim!
Astığı astık, kestiği kestik benden üstün ve güçlü kimse yok, ben halifeyim, ben padişahım, seçilerek geldim istediğimi yaparım diyor ve yapıyor.
Bu adam ve tebaası sayesinde Atamızın Osmanlının küllerinden inşa edip gençliğe emanet etmiş olduğu Türkiye’mizin, laik cumhuriyetimizin çivileri teker teker söküldü.
Sadece bir pamuk ipliği onu tutar oldu.
Keşke bu durum bir karabasan, kötü bir rüya olsaydı.
Ne yazık ki olanlar gerçeğin ta kendisi.

O adamı Atatürk’ün koltuğunda oturur görmek, bunu düşünmek bile insanı ölmeden mezara koymak gibi bir şey.
Üzerimize topraklar atılıyor, biz gittikçe karanlıklara gömülüyoruz ve nefes alamıyoruz, galiba kurtulmayı da istemiyoruz.
Çünkü kurtulmak için bir şey yapmıyor ancak birbirimizle dalaşıyoruz.
Karşımızda gözünü para ve saltanat hırsı bürümüş bu adam vaat ettiği gibi şimdi, Diyarbakır’ı “bir merkez ve yıldız” yapmaya çalışıyor.
2004 yılında “Diyarbakır’a çok farklı bakıyorum. Yani Diyarbakır istiyorum ki şu anda, yani Amerika’nın da hani düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi var ya, Genişletilmiş Ortadoğu… Yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir. Bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım.” Demişti.
(Ulusal Kanal kendisinin ağzından çıkan bu sözleri sık sık ekrana taşımız bizlerde izlemiştik.)
Ortadoğu’ya barış getirmek için BOP eş başkanı olmuştu ya!
Amerika’nın Ortadoğu projesini görüyoruz, ortalık kan gölü durumunda. Bu adam binlerce masum insanın öldürülmesinin vebalini çekecektir ve Allah’a nasıl hesap verecektir acaba?
Hatırlayalım, BDP’ li Osman Baydemir,  özerkliğin adımının Diyarbakır’dan geçeceğini ve Diyarbakır’ın Özerk Kürdistan’ın başşehri olacağını söylemişti. Terörist başı İmralı’da BDP’liler ile yaptığı ilk görüşmede “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır orada tutan benim” derken vahim bir gerçeği gözler önüne sermişti aslında.

05.08.2014 tarihli YAŞ toplantısında Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusunu korumak ve kollamak ile görevlendirilmiş olan, 30 yıldır terörle mücadelede üstün hizmetler vermiş olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığımızın neden kapatılıp, Eskişehir’de yeni oluşturulan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Savunma Füze Komutanlığı’na bağlandığı açık seçik ortadadır artık.
Bu kadar başarılı Türk Hava Komutanlığımızın bölgeden uzaklaştırılması Kürdistan’ın kurulması için kapıyı aralamak, Türkiye’yi parçalatmaktır.
Ben eminim ki AKP içinde de vatanseverler vardır. Bu adamı ve ne yapmak istediğini anlamalıdırlar artık.
AKP’ li KARDEŞLERİM

Bu adamda vatan, bayrak sevgisinin olmadığını, topraklarımızın büyük bölümünü yabancılara sattığını gördük. Türk olduğunu bir kere olsun söylememiş, Atatürk ve onun kurmuş olduğu cumhuriyete tahammülü olmayan, Türkiye’yi Ortaçağa taşımak isteyen kişiyi sizlerde iyi tanıyın lütfen.
17 ve 26 Aralık yolsuzluklarından aklanmamış, üstünü örtmek için baskını yapan, polisleri savcıları hallaç pamuğu gibi oradan oraya sürdürmüştür.
Hele şu işe bakın;

Milli Eğitim Bakanlığı, “Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavına Hazırlık” kitabında  ’Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları’ başlıklı bölümde, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den sonra, 12’inci Cumhurbaşkanı olarak 2014 yılında görev başlama tarihi ile Recep Tayyip Erdoğan ismine yer vermiş. .Bu ne saygısızlıktır? Henüz halk oylaması yapılmamış ve seçilmemiş bir kişi 2 ay önceden cumhurbaşkanı olarak kitaplara nasıl geçirilir?
(CHP vekili Mahmut Tanal bu konuyu suç duyurusu olarak savcılığa iletmiş.)
Halka zerre kadar değer vermeyen, onları koyun sürüsü yerine koyan bu adama hala oy vermeyi düşünenler bir kez daha düşünmelidirler.
Türkiye’nin nereye götürüldüğü hatta Türkiye diye bir şeyin kalmayacağı günleri yaşamaktayız.
Bundan ötürü vatanını, bayrağını seven, gelecek nesillere aydınlık bir Türkiye bırakmak isteyen tüm halkımız Atatürk’te birleşerek el ele vermeli vatanımızı bu badireden kurtarmalıyız.
Güneşi, yıldızları görmek, tekrar yaşama dönmek istiyor muyuz?
Ölü toprağı üzerimizden atmalı ayağa kalkmalıyız.