Ana Sayfa Haber CHP’Lİ VEKİL TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GAZETESİNİN KAPATILMASI PROTESTOSUNA KATILDI

CHP’Lİ VEKİL TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GAZETESİNİN KAPATILMASI PROTESTOSUNA KATILDI

0

CHP milletvekili ve Gerçek Gündem internet haber sitesinin sahibi Barış Yarkadaş, PKK’ya yakınlığı ile bilinen Özgür Gündem gazetesi hakkında verilen kapatma kararını protesto etmek amacıyla yapılan basın açıklamasına katıldı.

İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği, “terör örgütü PKK propagandası yapıldığı ve örgütün yayın organı gibi hareket edildiği” iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Özgür Gündem gazetesinin geçici olarak kapatılmasına karar verdi.

Özgür Gündem’in kapatılmasına yönelik karara karşı yapılan protesto açıklamasına katılan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Özgür Gündem’in kapatılmış olmasına tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Gazete kapatarak hiç bir sorunun çözülmediği şimdiye kadar defalarca görüldü. Gazeteler, terör ve şiddeti teşvik etmedikleri sürece düşüncelerini özgürce ifade etmeliler. Gazeteleri kapatmanız sorunları çözmüyor. Bu, geçmişte defalarca kez görüldü. OHAL koşullarında gazeteleri kapatmak Türkiye’yi normalleştirmeyecektir.

PKK’nın gazetesinin kapatılmasını protesto eden Barış Yarkadaş ve diğer PKK gazetesine destek açıklaması yapan CHP’li vekiller şunu bilmelidir ki Özgür gündem bir gazete değildir. Terör örgütü PKK’nın yayın organıdır ve kapatılmalıdır. PKK ya destek, gazetecilik değildir…

KEMALİSTLER

 

Önceki İçerikPKK’YA YAKIN GAZETE KAPATILDI
Sonraki İçerikTünay SÜER – Kalkışmayı ranta ve kendi çıkarına mı kullanmaya başladı?