Ana Sayfa Haber HULUSİ BEYİN YERİNDE OLSAM CÜBBELİ AHMET’İ YAVER YAPARDIM

HULUSİ BEYİN YERİNDE OLSAM CÜBBELİ AHMET’İ YAVER YAPARDIM

0

Yılmaz Özdil “yaver” önerdi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün fotoğrafına Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil dikkat çekti.

Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün fotoğrafına Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil dikkat çekti.

Yılmaz Özdil bugünkü yazısında, “Ben hulusi beyin yerinde olsam… Bunu yaver yapardım” dedi. “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’yü yazısında anlatan Yılmaz Özdil, “Malta’da cübbesiz halde jetski yaparken fotoğraflandı. Gerisi çorap söküğü gibi geldi… Şehitliklerimizi ve Sultan Abdülhamid’in kabrini ziyarete geldim diyordu ama, beş yıldızlı intercontinental’de kalıyor, bikinili kadınlarla yüzüyordu. Gayet makul bi savunma yaptı, gözlerim bozuk, baktığımda kadın mıdır erkek midir, seçemiyorum dedi. Altın çerçeveli Versace, Ferre gözlükler takıyordu. Kışın Alplere gidiyordu. İki eşi vardı, İsviçre tatilinde eşlerine Chopard saatler almıştı. Havuzlu villasındaki musluğu bile ithaldi” diye yazdı.

Hulusi Akar ile “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün fotoğrafına yer veren Yılmaz Özdil, yazısını şöyle sonlandırdı: “İlkokuldan sonra okumadığı için feto’nun okullarında filan okumuş olma tehlikesi yok. 12 Eylül darbesinde, devrimcileri ülkücüleri tutuklayıp işkence yaparlarken, her dinci gibi bunu da kollamışlar, şeker hastası diye ‘askerlikten muaf’ raporu vermişler. Dolayısıyla… Askerlik yapmadığı için, askeri liselerden mezun olma ihtimali yok, feto’nun silahlı kuvvetlerdeki imamlarından olma ihtimali de yok. Pırıl pırıl. Özü sözü güvenilir bi insan. Ben hulusi beyin yerinde olsam… Bunu yaver yapardım.”